10 Mart 2012

BURDA {NİSAN 2012}

Burda'nın Nisan sayısı modelleri sitede yayımlanmış. Çoğu sayıda olduğu gibi, birçok kötü modelin yanında, ancak birkaç tanesini beğenebildim. Yine de el mahkum, alacağım tabii ki.

Türkiye'de dikiş dikmek için, sadece Burda modelleriyle kısıtlı olmamızın çok acıklı olduğunu düşünüyorum. Özellikle Amerika'da pek çok "patron" serisi var, ve hatta bazen dünyaca ünlü tasarımcılarla ortak çalışmalar bile yapıyorlar. Fakat bunları Türkiye'ye getirtmek hem zahmetli, hem de oldukça pahalı :( Keşke birileri bunları ülkemize getirtse!

Her neyse, Nisan Burda'sından beğendiğim modellere gelirsek:

Kolsuz, anvelop modelli, bel kısmı büzgülü bluz,


ve aynı modelin elbisesi.

Straples, yine belden büzgülü, cepli tulum ve,
üzerine "kap kollu (Türkçe böyle mi deniyor emin değilim!)" bolero

Sitede Kolay Dikiş'in yeni sayısının da önizlemesi mevcuttu. Fakat şimdiye kadar Kolay Dikiş'i almadım hiç. Biraz özensiz gibi duruyor modeller hep. 

Siz ne dersiniz? Alıp da buradaki modellerden bir şeyler diken oldu mu? Fikir verirseniz sevinirim, zira şu alttaki modeller çok hoşuma gitti :)

Kolsuz bluz ve drapeli etek

Kolsuz, iki renkli bluz ve şort

Ne dersiniz, çok şeker gözükmüyorlar mı?

4 yorum:

 1. Beğendiklerin çok hoş, özellikle tulum ve kolsuz iki renkli bluz-şort.
  Ben de dikebilmeyi çok isterdim...
  Bu arada alakasız ama kitc'n garden bitkilerin büyümeye başladı mı:)

  YanıtlaSil
 2. Ne yalan söyleyeyim, henüz tohumları ekmeye fırsat bulamadım. Biraz yoğunluk, biraz da hastalık sebebiyle elim hiçbir şeye gitmiyor ne yazık ki :( Ama en kısa zamanda ekip, gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım :)

  YanıtlaSil
 3. 2012 Nisan sayısının modellerimi acaba 2011 var bendede bu modeller yokta

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet Hicran'cım, bunlar önümüzdeki ay dergide yayımlanacak modellerin önizlemesi. Yazı içinde verdiğim bağlantılardan diğer modellere de ulaşabilirsin.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...